راهنمای اخذ ویزای توریستی کانادا

شرکت کن موج پارس به ۳ حالت امکان اخذ ویزای توریستی کانادا را برای مشتریان عزیز خود فراهم می نماید.

 • ویزای توریستی عادی
 • ویزای توریستی VIP
 • ویزای والدین

 

ویزای توریستی عادی :  در این نوع ویزا ارائه دعوتنامه بر عهده خود متقاضی خواهد بود و روند درخواست ویزای کانادا طبق روال مرسوم صورت خواهد گرفت. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، اخذ وقت سفارت پس از بررسی توسط تیم مجرب کن موج پارس در کانادا و کارشناسان ایران به هر دو صورت آنلاین (Online) و کاغذی(Paper base)  جهت اخذ ویزا اقدام می شود.

این ویزا در حالت کلی به صورت ۱۰ ساله است. اما از آنجا که مدت اعتبار پاسپورت های ایرانیان ۵ سال است، این ویزا به ویزای ۵ ساله معروف شده است و هنگام صدور ویزا، اعتبار آن به اندازه مدت اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت ۳ سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت ۳ ساله خواهد بود. ویزای ۵ ساله کانادا به صورت چند بار ورود (Multiple Entry)  صادر می‌شود. یعنی متقاضی می‌تواند به مدت ۵ سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط ۶ ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای توریستی VIPدر این حالت علاوه بر انجام مراحل ویزای عادی توریستی، دعوتنامه معتبر نیز به مدارک متقاضی اضافه می شود. دعوتنامه درصد دریافت ویزای کانادا را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد. شرکت کن موج پارس از طریق وکلا و کارشناسان خبره  در کشور کانادا اقدام به تهیه دعوتنامه برای متقاضی ویزای کانادا می‌نماید. درصورت عدم اخذ ویزا در طی سه مرحله ، کلیه مبلغ دریافتی با کسر کارمزد و هزینه ورودی سفارت به فرد درخواست کننده عودت داده خواهد شد.

شرکت کن موج پارس در حالت VIP درصد اخذ ویزای مشتریان خود را تا حد زیادی بالا می برد ولی تضمین نمی کند و کلمه ویزای تضمینی به هیچ وجه واقعی نمی باشد. بسیاری از شرکت های همکار متأسفانه با قرار دادن مدارک تقلبی و گرفتن ویزا با دریافت هزینه های گزاف مسافران را راهی کرده و متأسفانه اخیرا با خبرشدیم بسیاری از این عزیزان از ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی راهی ایران شده اند و پلیس مرزی از ادامه سفر آنها و ورودشان به کانادا جلوگیری نموده است نه تنها ویزای صادرشده شان باطل شده بلکه به مدت ۵ سال حق ورود به کانادا را نخواهند داشت.

ویزای والدین :   پدران و مادران عزیزی که فرزندانشان در کانادا تحصیل یا کار می کنند به راحتی امکان اخذ ویزای ۱۰ سالله کانادا را دارند و مدت ۲ سال می توانند به صورت دائم در خاک کشور کانادا زندگی نمایند. شرکت کن موج پارس نه تنها امکان اخذ این نوع ویزا را دارد بلکه می تواند پدران و مادران عزیز را تا فرودگاه کانادا همراهی نماید.

مزایای اخذ ویزای توریستی کانادا از کن موج پارس :

کن موج پارس از لحظه عقد قرارداد تا پایان راه مشتریان خود را همراهی کرده و سفرهایی با آرامش خیال را برای مشتریان خود فراهم می نماید.

یکی از مدارکی که در زمان درخواست ویزا می‌توان ارائه کرد دعوتنامه معتبر است. دعوتنامه درصد دریافت ویزای کانادا را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد. چنانچه خود متقاضی نتواند دعوتنامه ارائه دهد. شرکت کن موج پارس از طریق نمایندگان خود در کانادا اقدام به تهیه دعوتنامه معتبر برای متقاضی ویزای کانادا می نماید. درصورت عدم اخذ ویزا در سه مرحله ، در صورت ویزا  نشدن مبلغ دریافتی با کسر کارمزدو ورودی سفارت به مسافر عودت داده خواهد شد.  لازم به توضیح است کلمه VIP به معنای صدور صد در صد ویزا نمی‌باشد. این سوء برداشت توسط افراد سودجو به اشتباه در ذهن متقاضیان تعریف شده است. کلمه VIP در ویزای کانادا به معنای بالا بودن درصد دریافت ویزای کانادا است و در صورت رد شدن ویزا از طرف سفارت، کلیه وجه پرداختی متقاضی به استثنای هزینه واریزی به سفارت، به مسافر مسترد خواهد شد.

خدماتVIP انگشت نگاری: اغلب متقاضیان ویزای کانادا برای مراجعه به کشورهای مربوط جهت انگشت نگاری دچار مشکلاتی ازقبیل صف های طویل و مدت زمان زیادجهت انتظار و هزینه های غیره مترقبه می شوند.  کن موج پارس با نمایندگان خود به مشتریان محترم کمک می کند تا در کمتر از ۳۰دقیقه موفق به اتمام کارخود شوند.

دعوت نامه معتبر : مشتریانی که بصورت  VIP با کن موج پارس عقد قرارداد می نمایند، می توانند با آسودگی خیال، تمام مراحل کار را به ما سپرده و ما  توسط وکلای مجرب خود در کانادا تمام مراحل کاری را انجام داده و دعوت نامه ایی معتبر از طرف شرکای کاری خود در کانادا ضمیمه درخواست نموده تا شانس درخواست شما و موفقیتتان در اخذ ویزا به حداکثر برسد.

پیکاپ ویزا :مرحله آخر فرستادن پاسپورت به سفارت کانادا، جهت زدن برچسب ویزای کانادا هست.  برای انجام این کار نیازی نیست که مجدداً به کشوری که در آن انگشت‌نگاری کردید، سفر کنید، فقط کافیست پاسپورت خود را در اختیار کن موج پارس قرار داده و ما پاسپورت شما را بعد از ۲ تا ۳ هفته کاری با برچسب ویزای کانادا به شما تحویل خواهیم داد. به این کار پیکاپ پاسپورت می گویند.

پرداخت وقت سفارتمشتریان کن موج پارس هزینه جداگانه برای وقت سفارت کانادا پرداخت نمی کنند و تمامی هزینه در پکیج درنظر گرفته شده است.

مدارک کلی جهت اخذ ویزای (ویزای چند بار ورود)توریستی کانادا

 • اصل گدرنامه و کپی از صفحه اول و صفحاتی که دارای مهر ویزاهای قبلی کانادا و یا کشورهای دیگر می باشد
 • ۲ قطعه عکس۴*۶ یا ۴.۵*۳.۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)
 • اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن و ترجمه سند ازدواج
 • موجودی حساب بانکی و مدارک دریافت حقوق ماهانه و یا دریافت حقوق بازنشستگی
 • تمکن (مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک، گردش شش ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شخص باشد و گواهی سپرده بلندمدت در صورت وجود ( مدارک دیگری همچون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز می تواند تمکن مالی شما را نشان دهد.) ( زمان صدور مدارک بانکی حداکثر یک ماه قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.)
  * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک
  * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال باشد.
 • سند ملک (اصل و ترجمه سند مالکیت)
 • ارائه توانایی مالی کافی جهت پرداخت هزینه های سفر
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی
  الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
  ب) وکلا: پروانه وکالت
  ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی، و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و آخرین فیش حقوقی
  د) بازنشسته­‌ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
  ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش آخر حقوق و بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
  ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل‌ نامه اشتغال به تحصیل
  * جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

* برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد

   *اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه­‌دار
*تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم مربوط به کانادا به صورت کامل و دقیق

روند اخذ ویزای کانادا

فرقی نمی کند که پروسه اخذ ویزای کانادا چقدر سخت یا آسان باشد؛ در هر صورت اولین قدم برای دریافت ویزای کانادا، گرفتن وقت سفارت کانادا است. اما گرفتن وقت سفارت کانادا کمی متفاوت از گرفتن وقت سفارت کشورهای دیگر است زیرا طبق قوانین دولت کانادا، مرجع صادرکننده ویزای کانادا، کارگزاری امور کنسولی دولت کانادا تحت نام وک (VAC) است؛ در حقیقت افراد برای دریافت ویزای کانادا به جای سفارت کانادا باید از وک وقت بگیرند.

از طرف دیگر دولت کانادا برای انجام امور کنسولی ایرانی ها، سه کارگزاری خود واقع در شهرهای آنکارا، استانبول و ابوظبی را معرفی کرده است. بنابراین هموطنان عزیز برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید از طریق مراکز وک واقع در شهرهای مذکور اقدام کنند.

روند گرفتن وقت سفارت کانادا از طریق مراکز وک آنکارا، استانبول و ابوظبی یکسان و مطابق با قوانین دولت کانادا است. اما اینکه شهروندان ایرانی به کدامیک از مراکز مذکور مراجعه کنند؛ می تواند مزایا و معایب متفاوتی برای آنها به همراه بیاورد. به عنوان مثال اگر فرد به مرکز وک آنکارا مراجعه کند؛ می تواند از امتیاز پیکاپ ویزا در این شهر بهره ببرد؛ در حالیکه پیکاپ ویزا در استانبول ممکن نیست اما از طرف دیگر ایرانی ها می توانند یک روزه به استانبول سفر کنند و برگردند و بدین ترتیب متحمل پرداخت هزینه اقامت در ترکیه نخواهند شد. ضمناً پیکاپ ویزا در ابوظبی نیز امکانپذیر است ولی هزینه اقامت در این شهر نسبتاً بالاست.

صرف نظر از مزایا و معایب خاص گرفتن وقت سفارت کانادا از مراکز آنکارا، استانبول یا ابوظبی می توانیم بگوییم که روند گرفتن وقت سفارت کانادا از هر سه مرکز یکسان است. در حقیقت برای گرفتن وقت سفارت کانادا از تمام کارگزاری های وک می توان هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری اقدام کرد.